6 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал завоюваха студентите на Русенския университет на деветите Летни университетски спортни игри в Кранево. В надпреварата участваха 350 русенски студенти, които се бориха за успехи в състезанията по плуване, волейбол (мъже и жени), баскетбол 3x3 мъже и комбинираната десетпостова щафета.
Най-голям принос в постигнатите върхови резултати имат плувците в лицето на Берна Чавдарова и Богомил Яковчев. Берна завоюва общо 4 златни медала на 100 м бруст, 100 м гръб, 100 м свободен стил и 200 м съчетано плуване. Богомил стана шампион на 50 м гръб и спечели сребърен медал на 100 м гръб. Втори финишира Георги Кръстев на 50 м свободен стил и щафетите на 4x50 м свободен стил и 4x50 м съчетано плуване.
Давид Димитров и Християн Цонев достигнаха полуфинал в турнира по плажен волейбол и в срещата за бронзовите медали се наложиха безапелационно над отбора на Тракийския университет. Волейболистките Стефани Николова, Мая Чалъкова и Патрисия Петрова завършиха четвърти, а мъжкият отбор по баскетбол стана шести. Комбинираната десетпостова щафета на РУ финишира пета от 11 отбора.
Съществен принос в постигнатите успехи има и ст.пр. д-р Валери Йорданов, ръководител на катедра „Физическо възпитание и спорт“. Той добави още един златен медал за Русенския университет, завоювайки шампионската титла в турнира по плажен тенис за преподаватели.