Футболистите на „Дунав“ победиха „Черно море“ с 1:0 в първата си контролна среща след принудителната пауза заради коронавируса. На практика мачът на стадион „Тича“ във Варна бе първата стъпка за рестарт в българския футбол преди подновяване на първенството на 5 юни. Домакините излязоха на терена основно с резервния си състав, докато дунавци - то и нямаше как да е иначе заради камерната група на старши треньора Людмил Киров - започнаха с най-доброто. Извън русенския тим бе само Дуде Ндонгала, чието завръщане се очаква всеки момент.
Първото полувреме премина в бавно темпо предвид факта, че двата тима възобновиха подготовката си буквално преди дни.
В 25-а минута Стефан Христов изведе Свилен Щерев, който намери Долапчиев в наказателното поле. Нападателят на „Дунав“ стреля, но Иван Дюлгеров парира удара. В 34-а минута пак Христов се озова на добра позиция и шутира, но топката мина покрай вратата. В 36-а минута Макенджиев сгреши с подаването, топката попадна във Велислав Василев, който се опита технично да я прехвърли, но кълбото срещна тялото на бранител.
„Дунав“ поведе в 62-а минута. Централният защитник Росен Колев се опита да намери Юлиян Ненов с дълъг диагонален пас, нападателят надхитри бранителя Мирослав Енчев в наказателното поле и го принуди да направи фаул. Варненският съдия Драгомир Драганов не трепна - дузпа! Ненов стреля в долния ляв ъгъл, влезлият като смяна вратар Иван Дичевски хвана посоката на удара, но топката спря зад гърба му.
След този гол домакините живнаха, вдигнаха темпото и организираха няколко бързи атаки. Те вървяха главно през десния фланг, а при три от тях черноморци не изравниха по чудо. За отбелязване е, че влезлият като смяна на Макенджиев млад вратар Винченцо Ангелов се справи добре.
Утре отборът на „Дунав“ ще гостува за втора контрола срещу „Лудогорец“ в Разград. Мачът ще бъде излъчен пряко от 19 часа по „Диема“.
„Черно море“: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев /82-Йордан Радев/, Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов /75-Николай Иванов/, Родриго /46-Николай Златев/, Матиас Курьор /82-Павел Георгиев/, Денислав Ангелов.“Дунав“: Благой Макенджиев /46-Винченцо Ангелов/, Петко Цанков, Любен Николов, Александър Исаевски /82-Константин Митев/, Михаил Милчев, Диян Димов /46-Росен Колев/, Митко Русанов, Ивайло Лазаров, Стефан Христов, Свилен Щерев /46-Фернандо Кавалканте/, Григор Долапчиев.