Отборите на Атлетико Мадрид и Борусия Дортмунд се поздравиха с победи в първите мачове от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Атлетико надви у дома носителят на трофея Ливърпул с 1:0 на "Уанда Метрополитано". Още в началните минути на двубоя Саул Нигес даде аванс на "дюшекчиите". Това се случи още в 4-ата минута. Коке центрира от ъглов удар.

В наказателното поле защитниците на Ливърпул не успяха да комуникират добре помежду си и Фабиньо докосна топката, което се превърна в пас към Саул Нигес, който отблизо реализира в мрежата на Алисон.

Ситуацията след това бе разгледана със ВАР и попадението бе зачетено, а резултатът се запази до края.

Отборът на Борусия Дортмунд пък надви ПСЖ с 2:1 у дома. В 69-ата минута Ерлинг Холанд изведе домакините напред.

Последва точен изстрел на Неймар, който се възползва перфектно от грешка в противниковата отбрана и възстанови равенството. Малко по-късно Холанд отбеляза своя гол №11 и донесе победата на Борусия.