Волейболистите на „Дунав“ записаха победа в първия от двата си мача на софийски терен. Във вторник вечерта те надделяха с 3:1 срещу „Славия“, а късно вчера играха срещу ЦСКА в зала „Васил Симов“.
Заради далеч по-важния мач срещу „червените“ треньорският тандем Данаил Милушев-Красимир Миронов реши да прати на паркета срещу „белите“ основно резервните състезатели. Така Иван Чолев и Христо Костов започнаха като титуляри за първи път, а единственият човек на смяна бе Антон Стаменов. Въпреки че русенци играха на практика с втория си състав, нямаха особени проблеми срещу последния в класирането на Суперлигата отбор на „Славия“.
Дунавци изненадващо загубиха първия гейм с 23:25, но после не оставиха шанс на съперника си под покрива на зала „Панайот Пондалов“. Русенският отбор игра най-силно в четвъртата част, приключила за малко повече от 15 минути.
„Съхранихме някои хора, за да бъдат свежи в мача срещу ЦСКА. Двубоят срещу „армейците“ няма да бъде лек, защото съперникът ни влезе в много добра форма, а и разполага с опитни волейболисти“, коментира пред „Утро“ треньорът Красимир Миронов.
Тази среща ще бъде до голяма степен определяща за цялостното представяне на „Дунав“ през редовния сезон. При победа тимът ще направи решителна крачка за утвърждаване на осмото място. Загуби ли, почти сигурно ще се размине с участие в плейофите.
„Дунав“: Виктор Костадинов, Иван Чолев, Христо Костов, Леон Тончев, Владимир Христов, Мартин Кръстев, Симеон Добрев /Антон Стаменов/.