След точно 34 месеца вратарят Владислав Стоянов пази отново за първия тим на “Лудогорец”. 32-годишният страж бе в състава, който игра през второто полувреме на контролата срещу “Висла” (Плоцк) в събота, 18 януари.

Доминаторът в българския футбол през последните 8 г. победи с 2:0 заемащия 8-о място в елита на Полша тим.

Стоянов не бе пазил за представителния отбор на “Лудогорец” от 18 март 2017 г. Тогава в Разград домакините завършиха 2:2 с “Дунав”.

След това започна ходенето по мъките за Владо с изключитено тежката травма в коляното. В средата на миналия ноември Стоянов най-накрая се завърна на терена в мач на втория тим на “Лудогорец”.

Срещу “Висла” за разградчани точни през първата част бяха Якуб Швиерчок и Талеб Тауата. Контролата бе неофициален дебют начело на “Лудогорец” за чешкия треньор Павел Върба.

“Радвам се, че започнахме с победа. Не сме работили толкова много върху тактиката още. Нашите тренировки бяха насочени към физическата подготовка. Ще залагаме на схемата 4-2-3-1. Голямата цел пред “Лудогорец” си остава влизане в Шампионската лига”, коментира Върба.