С двама юноши като титуляри - Кристиан Върбанов и Митко Русанов, „Дунав“ загуби с 0:4 мача си срещу ЦСКА в София. „Червените“, изпаднали в амок и безсилие при предишните си двубои, напомпаха самочувствие след груби грешки в русенската отбрана. Нещо повече - те можеха да вкарат поне още няколко гола, ако сватбарските удари на Али Соу бяха попаднали в целта.
Първият гол на Тиаго Родригес бе истински малшанс за русенския тим. Изтреляната от португалеца топка рикошира в тялото на Диян Димов и подведе вратаря Макенджиев. До 0:2 се стигна в 59-а минута, когато Мартин Ковачев изпусна Рубен Пинто до тъча и той подаде на чиста позиция към Соу. Изведеният сам срещу вратата Греъм Кери направи 0:3 в 68-а минута. Пробив на Рубен Пинто /75-а/ през центъра и фалцов удар прати топката в долния десен ъгъл - 0:4.
Въпреки че загубиха тежко, дунавци можеха да поведат първи. Рейд на Стефан Христов по левия фланг завърши с изстрел към вратата на ЦСКА. Бразилецът Бусато отби топката, юношата Митко Русанов се хвърли на шпагат, за да търси добавка към опразнената рамка, но не му достигна точност.
Към края на мача старши треньорът на „Дунав“ Людмил Киров прати в игра... 15-годишния Борис Димитров и Валери Иванов. Борис, Митко и Валери ще запомнят този мач, най-малкото защото направиха дебют точно на „Българска армия“.
„Дунав“: Макенджиев, Милчев, Ковачев, Костадинов, Николов, Димов, Русанов, Щерев, Христов, Кавалканте, Върбанов /Димитров, Иванов/.