Футболистите на „Дунав“ загубиха срещу гостите от ЦСКА 1948 II с 0:2 домакински мач, който трябваше да завърши по съвършено друг начин. Причините за поражението са поне три - слабостите на русенския отбор в защита, невероятният малшанс в атака и шуменският съдия Красимир Кръстев.
Сигурно ще кажете: „Пак ли ще се хванете със съдията?“...
Пак! Помните ли какво написахме след първия домакински мач срещу „Лудогорец II“ /2:2/? Че реферът от Габрово Станимир Тодоров бе почти перфектен. Защото наистина бе така.
Как да се произнесем с подобна оценка за Кръстев, който вдигна още през първите 10 минути жълти картони на Никола Колев и Георги Вълчев! Как да го оневиним, че не даде поне две дузпи за „Дунав“!
Вижте снимката как футболист на ЦСКА 1948 II посреща топката с широко разтворена ръка. Епизодът се разкрива буквално пред очите на Кръстев, но дузпа според него няма!
После Симеон Вешев бе покосен в наказателното поле. Отново мълчание! За капак реферът даде продължение от едва 4 минути, при положение че бяха извършени куп смени, а и футболистите на гостите полежаха сериозно на няколко пъти.
А „Дунав“ се самоуби с две отново допуснати по детински попадения. През първото полувреме Стелиян Добрев бе оставен да напредне и да изпрати топка, която бе във възможностите на вратаря Дамянов. След почивката Дамянов отрази диагонален изстрел, но отбитата топка се търкулна в краката на непокрития Стефан Цонков - 0:2!
В същото време борбеният „Дунав“ създаде немалко положения. Само Вешев можеше да реализира хеттрик. В една от ситуациите Будинов качи топката на главата му, а Симеон, буквално на два метра от вратата и съвсем непокрит, не уцели рамката. Шансове за гол се разкриха още пред Минчев, Вълчев, Хасан, Димитров.
Ако футболът бе като спорт като в бокса, съдиите щяха да дадат победа по точки за отбора на „Дунав“. Въпреки двата нокдауна.
Русенският отбор бе борбен, игра смело, направи скоростни и интересни комбинации по фланговете и въобще не заслужаваше да загуби мач, в който доминираше като игра и владение на топката.
За съжаление загубените точки ще трябва да се компенсират в следващия кръг, когато дунавци ще гостуват на коварния тим на „Спортист“ /Своге/.
В другите мачове от петък и събота: „Септември“ /Сф/-“Спартак“ /Пл/ - 2:1, „Бдин“-“Марек“ - 0:1, „Добруджа“-“Лудогорец II“ - 1:0, „Струмска слава“-“Литекс“ - 2:3, „Беласица“-“Черноморец“ /Бс/ - 1:1, „Монтана“-“Черноморец“ /Бч/ - 1:0.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Илия Миланов, Олег Димитров, Симеон Вешев, Никола Колев, Мирослав Будинов, Джан Хасан, Иван Колев /Денислав Минчев, Калин Георгиев, Йордан Димитров/.