Почетният председател на българската федерация по борба Валентин Йорданов награди шампионите на международния отборен турнир за кадети "Русенски легенди". Те получиха парични премии от АСЕТ интернешънъл Банк и застрахователната компаиня АСЕТ Иншурънс.
В зала "Дунав" като гости, а и като съорганизатори на турнира бяха борците, в чиято чест се провежда състезанието - Валентин Йорданов, Валентин Гецов, Огнян Николов, Рахмат Сукра, Валентин Савов. Николов бе награден с почетен плакет по случай 70-ия си рожден ден.
Турнирът бе открит от главния експерт към министерството на спорта Елеонора Гурбанова. Кметът Пламен Стоилов пък прати поздравителен адрес до домакините на състезанието.
България "А" с треньор Диан Динчев стана шампион с финална победа от 6:4 срещу тима на Румъния. Трети се класира тимът на България "Б" с наставник Мариян Стойнев. Този български състав надделя срещу Македония със 7:3.
Много хубаво представяне записа борецът на "Юнак" /Русе/ Сурай Руфат, който помогна на националния отбор с три убедителни победи в категория до 92 килограма.