Рома спечели с 2:1 дербито с Милан от деветия кръг на италианската Серия "А" и задълбочи проблемите при "росонерите", които остават само на три точки над зоната на изпадащите.

Един Джеко даде аванс на "вълците" в 38-мата минута, след като бе оставен непокрит на задната греда при едно центриране от корнер.

В началото на второто полувреме Милан стигна до изравняване чрез Тео Ернандес, който получи топка в наказателното поле, измъкна се от бранителите и вкара с удар с десния крак.

Рома обаче успя много бързо да си върне преднината, тъй като в 58-мата минута Николо Дзаниело достигна до една тока на границата на наказателното и с удар с левия крак бе точен за 2:1.

До края Милан натисна и на няколко пъти бе много близо до изравняването, но ново попадение така и не падна.

С победата столичани си върнаха петото място в класирането с 16 точки, докато Милан е 12-и с 10 точки.