„Дунав“ загуби с 0:1 мача си като гост на „Берое“, а според развоя на мача можеше да си тръгне и с повече голове. Първото полувреме бе съвсем равностойно, даже русенският отбор можеше да поведе, ако изведеният на чиста позиция Мухамаду Н`Дайие имаше повече класа при завършващия удар. Старозагорци надиграха нашите след почивката. Само пред централния им нападател Мартин Камбуров се откриха три-четири чисти положения, но вратарят Благой Макенджиев направи невероятни спасявания. На практика той измъкна дунавци от тежка загуба.
Това, което Камбуров не можа да направи, бе сторено от стопера на „Дунав“ Георги Динков. Изтичаше 14-а минута, когато Педро Еуженио центрира отляво, а Динков засече в крачка топката във вратата на собстнения си вратар. Автогол, който се конкурира по красота онова непремерено действие на Перейра от ЦСКА в мача срещу „Левски“.
„Берое“ бе отборът, който игра далече повече футбол през второто полувреме. Активът на „Дунав“ в атака се ограничи с един много опасен шут на Мартин Станкев, при който Перниш извади топката като по чудо, както и с един удар с глава на Ахмедов. Твърде малко, за да се помечтае и за точка.
Другият проблем за „Дунав“ бе контузията на Светослав Ковачев, който напусна терена много рано.
На 2 март русенският отбор ще бъде домакин на „Ботев“ /Пловдив/.
„Берое“: Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Никита Баранов, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Педро Еуженио /Мешка/.
Дунав: Благой Макенджиев, Божидар Васев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Диян Димов, Христо Попадийн, Драгош Фирцулеску, Светослав Ковачев, Ахмед Ахмедов/ Красимир Станоев, Мартин Станкев, Исмаил Иса/.