Футболистите на "Дунав" записаха победа от 3:2 в контролен двубой срещу "Спартак" в Плевен. Проверката вчера трябваше да е срещу "Волунтари" в Букурещ, но румънците я отказаха с мотива, че имат много контузени играчи. Така се стигна до договорка за мач срещу спартаковци, които са водачи в Северозападната Трета лига с 37 точки.
Домакините поведоха през първото полувреме, а автор на гола бе бившият футболист на русенския отбор Ивайло Раденцов. 35-годишният халф бе точен от дузпа.
През първите 45 минути срещата бе равностойна, а дунавци не създадоха кой знае какво пред вратата на съперника, ако се изключи един изстрел на дошлия на проби босненец Албан. Полузащитникът и Христо Попадийн играха като че ли най-добре от избраниците на старши треньора Людмил Киров.
След почивката Киров пусна в игра Красимир Станоев, Иван Кококов, Бранимир Костадинов и "Дунав" веднага набра темпо. Така Коконов се разписа експресно на 3 пъти между 48-а и 61-а минута. "Спартак" върна един гол в 63-а.
"Дунав" почна с Филип Димитров на вратата, а после в игра влезе юношата Борислав Начев.
В Русе преди два дни пристигнал и друг босненец, научи "Утро". Защитникът обаче поставил прекалено сложни условия и след като разбрал, че няма да срещне положителен отговор, си тръгнал.