Талантливата лекоатлетка на СЛАК „Локомотив“ /Русе/ и ученичка в Спортното училище Яна Копчева се завърна по шампионски в сектора за тласкане на гюле. След като участва на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, където завърши на престижното шесто място, тя се записа като участничка на мемориалния турнир „Петър Арнаудов“ в Добрич.
И се представи великолепно - резултатът й от 16,19 метра е нов държавен рекорд за девойки. При това феноменален - атлетката стана и първата българска гюлетласкачка, преминала 16-те метра в тази възрастова група.
„Постижението на Яна е едно от най-силните в Европа за 2018 година и е предпоставка за още по-сериозен резултат през зимните турнири на следващата година“, коментира председателят на УС на „Локомотив“ Станислав Костадинов.
Той добави, че рекордът ще бъде ратифициран скоро според нормативната уредба на Международната федерация.
Копчева спечели втори златен медал на турнира в Добрич. Тя метна диска на 43,83 метра.
„И този резултат я прави сред най-добрите в Европа за тази дисциплина и възрастова група“, каза Костадинов.