„Дунав“ се пребори здраво за победа от 1:0 срещу гостите от „Локомотив“ /Пловдив/ в мач от първенството на Първа лига. През първото полувреме пловдивчани бяха по-уверени и създадоха две голови положения. Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу Филип Димитров, но вратарят на русенския отбор показа класа. После Янко Ангелов се извиси над всички и след удар с глава уцели гредата на русенската врата. Домакините сътвориха само една възможност пред Мартин Луков.
След почивката „Дунав“ излезе доста по-агресивно и не позволи на съперника почти нищо в нападателен план. Голът падна в 68-а минута. Тогава съдията Валентин Железов даде дузпа за игра с ръка на Милош Петрович. Зад топката застана Красимир Станоев, който прати кълбото в долния десен ъгъл - 1:0.
Дунавци можеха да затвърдят победата си в добавеното време, когато Исмаил Иса проби през центъра на защитата, стреля, но топката бе спряна от Луков.
Много добър мач за русенци като десен бек направи нападателят Бранимир Костадинов. Защитникът Христо Попадийн пък записа хубави минути като опорен халф.
С тази победа „Дунав“ събра 11 точки. Тя не променя генерално мястото на русенския отбор в таблицата за класиране.
„Дунав“: Димитров, Попадийн, М. Ковачев, Динков, Петров, Станоев, Св. Ковачев, Коконов, Костадинов, Ндиайе, Ахмедов /Пехливанов, Иса/
„Локомотив“ /Пд/: Луков, Томашевич, Георгиев, Езе, Петрович, Ангелов, Банович, Буна, Умарбаев, Карагарен, Аралица.