Състезателките на БК "Русе" Севда Асенова и Стойка Петрова триумфираха с титлите на международния турнир по бокс за жени "Балкан". Във финален двубой вчера на ринга в Ботевград Севда /48 килограма/ надделя по точки над позната съперничка - силната румънка Стелута Дута. Русенката имаше една загуба от Дута през 2014 година, но в последните сезони я бие, където я хване.
На полуфинала Асенова се справи с 4:1 съдийски гласа срещу Еми-Мари Тодорова.
Стойка Петрова надделя на полуфинала срещу рускиня. В двубоя за златото тя се боксира със Златислава Чуканова. Българският финал в категория до 54 килограма завърши с победа по точки за Стойка.
Третата състезателка на БК "Русе" - Габриела Димитрова /51 кг/, остана с бронзов медал.
Хубава новина долетя и от руския град Анапа. Боксьорът на "Русе" Радослав Росенов победи на полуфинала сръбски състезател и днес ще се бие за златото на европейското първенство за юноши.