Невероятни детински грешки провалиха "Дунав" срещу "Ботев" в Пловдив - 1:4. Русенският отбор изигра съвсем равностойно първо полувреме, имаше дори по-добри голови възможностои, но се самоуби с невероятни издънки в защита.
След прекрасното начало с гола на Ахмедов в 17-а минута и добрата ситуация по-рано пред Балджийски дунавци сътвориха невероятен гаф. 70-метров пас намери Антонио Вутов в зоната на кой знае къде намиращия се десен бек Христо Попадийн. Вутов стреля по земя, вратарят Антонов улови топката, после я изпусна и я подари на Стивън Петков - 1:1! Изравняване от нищото!
До 1:2 се стигна след корнер. Петър Патев скочи, но не му достигна височина, топката го облиза по главата, излъга Антонов и спря в мрежата. Автогол!
При този резултат "Дунав" можеше да се върне в мача. Светослав Ковачев проби отдясно, стреля по диагонала, но вратарят Кайзер отби топката с късмет.
Попаденията след почивката бяха като близнаци. Центриране - гол на Кристиян Димитров! Центриране - гол на Лъчезар Балтанов! Защитата спи! Няма я!
Загубата можеше и да стане по-почетна, но Иса не уцели вратата от златно положение в края на мача.
Тези дежурни грешки в отбрана не са от вчера. От голямо неможене ли са, от глупост или от липса на елементарен тактически багаж?
Може би от всичко по-малко.
А и новият старши треньор Людмил Киров каза пред "Утро" в деня на назначаването си, че има сериозни забележки от играта на отбора в дефанзивен план.
Развоят на мача в Пловдив трябва да го е доубедил колко всъщност много работа стои пред него.
"Ботев": Кайзер, Перейра, Пиргов, Димитров, Минев, Юсеин, Балтанов, Неделев, Афонсо, Вутов, Петков /Терзиев, Шопов, Кампос/.
"Дунав": Антонов, Васев, Ковачев, Патев, Попадийн, Динков, Коконов, Станоев, Балджийски, Светослав Ковачев, Ахмедов /Н`Дайие, Иса, Костадинов/.

Как играха нашите

Станислав Антонов - този добър вратар и човек вадеше отбора в много други напечени мачове, но съботата в Коматево не беше неговият ден.
Христо Попадийн - вече може да стане герой на видео с отбрани моменти, които онагледяват как не бива да играе един десен бек. Грешките му станаха като за сериал. Досега имаше шанс, че "Дунав" просто не разполага с друг играч в неговата зона. Кредитът на доверие към него като че ли бе дотук. Имаше пряка вина поне за два гола във вратата на Антонов.
Мартин Ковачев - опита се да компенсира липсата на бързина с опит.
Божидар Васев - допусна пробиви в зоната си след пасове зад гърба му.
Георги Динков - реди добър със слаб мач. Този в Коматево не беше добър.
Петър Патев - участва в попадението за "Дунав", когато стреля и уцели гредата. Автоголът го попрекърши.
Светослав Ковачев - само със солови акции не става.
Борислав Балжийски - добър през първото полувреме, после се позагуби.