Състезателите на "Истрос" /Русе/ и Ученическата спортна школа се завърнаха с куп медали от държавното първенство по спортно ориентиране в Елена.
Яна Пенева стана шампионка на спринтова и дълга дистанция при момичетата до 14 години. Националката Ясна Петрова повтори успеха й при 16-годишните ориоентировачки, а Виктория Харманджиева бе най-добра при състезателките до 18 години. Щафетата с Виктория, сестра й Калина и Преслава Добрева завърши втора. Трета пък се класира щафетата на момчетата до 14 години с Матю Петров, Инан Ибрямов и Петър Петров. Триото при 18-годишните с Мартин Аргиров, Мартин Рачев и Йохана Цветанова постигна трети резултат в щафетното бягане.
Треньорката на медалистите Маргарита Стоянова също се отличи с две титли в първенството на ветераните. Тя бе най-добра в спринта и дългата дистанция. 3 златни медала при ветераните спечели Стефан Димитров /спринт, дълга и класическа дистанция/.