ЦСКА загуби домакинството си на датския гранд ФК Копенхаген с 1:2 на пълния национален стадион "Васил Левски" в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Домакините има за какво да съжаляват, тъй като още в 15-ата минута поведоха в резултата чрез Мауридес, но след пресиления червен картон на Чорбаджийски в 40-ата минута всичко се обърка.

Бранителят удари без топка и без умисъл противников играч и заслужаваше по-скоро жълт картон.

В 64-ата минута Вавро изравни за гостите, а в 74-ата минута Кодро направи обрата в мача пълен след гол от много пресилена дузпа, която бе свирена за побутване на Десподов срещу Бойлесен в наказателното поле.

Така на практика задачата на гостите се оказва доста тежка и те трудно ще преминат третия квалификационен кръг на втория по сила европейски турнир.

Съдията Берт Вертентен пък се превърна в главен герой тази вечер с безразборното подпиране на гостите.

Срещата започна прекрасно за домакините и в 5-ата минута те имаха шанс да създадат нещо интересно, но опитът на Джеси да подаде бе пресечен от противников играч.

В 12-ата минута Десподов премина като на парад през противниковата отбрана, но нямаше ъгъл да стреля. Секунди след това Тиаго отправи силен удар, който обаче бе избит от противниковия вратар.

Все пак добрата игра на ЦСКА даде резултат и в 15-ата минута „червените” стигнаха до попадение чрез Мауридес, който бе изведен чудесно от Десподов, и от малък ъгъл промуши топката между краката на противниковия страж.

Датчаните отговориха със страхотна тупалка на Н’Дойе в 20-ата минута, която обаче срещна гредата.

Малко след това воле на Фишер от добра позиция премина покрай вратата на Черниаускас.

В 30-ата минута Перейра засече с глава центриране от корнер, но ударът му бе доста нескопосан.

Малко след това Фишер отправи страхотна тупалка, но топката премина покрай страничната греда.

В 36-ата минута се наложи принудителна смяна в състава на ЦСКА и Жоржиньо замени контузилия се Джеси.

Пет минути след това Чорбаджийски удари без топка и без умисъл в лицето Н’Дойе и бе изгонен с директен червен картон, макар че в тази ситуация трябваше да му бъде показан само жълт.

В самия край на полувремето Кодро можеше да изравни за гостите, но ударът му с глава бе неточен.

Пет минути след почивката Черниаускас бе принуден да направи хубаво спасяване след опасен удар на Фалк.

В следващите минути отборът на Копенхаген изцяло владееше инициативата на терена и създаде редица опасни атаки.

В 64-ата минута Вавро изравни резултата с топовен удар от дистанция с който не остави шансове на Черниаускас.

В 70-ата минута Анкерсен бе на косъм да направи обрата за гостите пълен, но силният му удар премина много близо покрай вратата.

Три минути след това Бойлесен бе побутнат леко в наказателното поле от Десподов и реферът отсъди много пресилена дузпа за датчаните. Зад топката застана Кодро, който реализира.

В минутите до края не се стигна до повече попадения.

ЦСКА – ФК КОПЕНХАГЕН 1:2
1:0 Мауридес 15