Дошлият като преотстъпен от "Лудогорец" в "Дунав" Светослав Ковачев записа отличен дебют при победата на русенския отбор с 3:2 в контрола срещу "Черноморец" /Балчик/ в Търговище. Атакуващият халф, който допреди броени дни бе на лагер с първия отбор на разградчани в чужбина, влезе през второто полувреме и вкара победния гол. Светослав тръгна с рейд по лявото крило, преодоля няколко защитници и технично прати топката в мрежата. Дотогава резултатът бе 2:2.
"Дунав" поведе с 2:0. Бранимир Костадинов бе точен в 14-а минута след асистенция на Борислав Балджийски, а увеличаването на аванса дойде след почивката с изстрел на Петър Патев. Тогава дунавци изпълниха корнер, топката попадна в Костадинов, чийто удар бе отразен от вратаря. Добавката на Патев обаче не му остави шансове.
Футболистите от втородивизионния отбор върнаха един гол след корнер и меле, а после изравниха в ситуция, при която техен играч бе в засада. Ковачев фиксира крайното 3:2 пет минути преди края на мача.
Старши треньорът Малин Орачев заложи на схема 4-3-3. В средата на терена бяха Красимир Станоев, Александър Александров и Борислав Балджийски, който направи много добро впечатление и ако продължава така, феновете на "Дунав" скоро ще забравят тръгналия си конструктор Васил Шопов. Двамата са с различни характеристики на диригентската позиция - докато Шопов организира атаките по-плавно с повече пасове в коридори и дълбочина, Балджийски работи с повече скорост, но-семпло, бързо и напористо.
Схемата преливаше в 4-5-1, тъй като Иван Коконов и Бранимир Костадинов се изтегляха като халф-бекове. Интересното е, че Орачев отново заложи на Лемперов като титулярен десен бек въпреки слабата продукция на защитника през пролетта.
Дебют за "Дунав" записаха Мартин Илиев и дошлият буквално преди мача бразилец Да Силва.
На 13 юли русенският отбор ще играе на стадиона в квартал "Здравец" последната си контрола срещу "Локомотив" /Горна Оряховица/.
"Дунав": Станислав Антонов, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев, Красимир Станоев, Иван Коконов, Александър Александров, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов, Ахмед Ахмедов /Филип Димитров, Христо Попадийн, Петър Патев, Светослав Ковачев, Да Силва, Мерт Нури, Мартин Илиев/.