Българският национален отбор по волейбол победи Китай с 3:2 в първия си мач от Лигата на нациите.

"Трикольорите" спечелиха първия гейм с резултат 25:18.

Във втората част Китай успя да поведе със 7 точки при 12:5. На мястото на Розалин Пенчев се появи Валентин Братоев, а Георги Сеганов замени Георги Братоев. Три поредни аса на Тодор Скримов намалиха разликата до 11:14. При второто техническо прекъсване резултата беше 16:12 за китайците. Две атаки на Боян Йорданов и блокада на Виктор Йосифов стопиха разликата до 17:15.

При 23:17 Пламен Константинов взе второто си прекъсване в гейма, но то не даде резултат. Блокада срещу атака на Скримов направи резултата 24:17. Китайците спечелиха втората част с 25:18.

Третият гейм отново отиде на сметката на Китай. Азиатците спечелиха третата част с резултат 25:19.

Четвъртата част започна с лек превес на България. В игра се появиха Николай Учиков и Светослав Гоцев.

Момчетата на Пламен Константинов поведоха с 5:3. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за България.

България взе четвъртия гейм с 25:17.

В решителния пети гейм "трикольорите" поведоха с 5:3 точки. Страхотна атака на капитана ни Виктор Йосифов направи резултата 7:5.

Следващият мач на българския национален отбор по волейбол е срещу САЩ. Двубоят е с начален час 11:00.