Да си отдъхнем!
„Дунав“ ще играе и през следващия сезон в Първа лига. В инфарктен мач вчера на стадиона в Коматево русенските футболисти победиха „Царско село“ с 2:1. Сърцата на феновете обаче сигурно са били пред пръсване в последните минути, защото отборът, вместо да размаже самонадеяните столичани поне с 5:0, тръгна да брани аванса си от 2:0, и остави много пространства по фланговете. Оттам елементарният, но сякаш по-свеж към края тим на „селските царе“ сипеше балон след балон пред вратата на Станислав Антонов. В крайна сметка „светлосините“ издържаха и затвориха с достойнство един кошмарен сезон.
След първите 15 минути, в които „Дунав“ игра доста притеснено, избраниците на Малин Орачев наложиха волята си и създадоха поне 4-5 чисти положения. Кой нямаше възможност да вкара гол - Н`Дайе, Карагарен, Ковачев, Васев...
Върхът на невървежа бе в 37-а минута, когато Н`Дайе бе подсечен в наказателното поле и съдията Николай Йорданов - не може да бъде - даде дузпа! Исмаил Иса насочи топката към долния десен ъгъл, вратарят Филип Димитров хвана посоката и от ръцете му кълбото отскочи в гредата, а после навън.
Хубавото бе, че „Дунав“ не се предаде и в 60-а минута стигна до първия гол след феноменален рейд на Бирсент Карагарен. Той получи топката в коридор от Шопов, направи за смях с финтове трима защитници, принуди десния бек Марио Петков да лази по тревата и технично стреля по диагонала в долния ляв ъгъл - 1:0
Второто попадение, което трябваше да успокои отбора, дойде в 76-а минута. Бранимир Костадинов подхвана контра от дясно, даде превъзходен пас зад защитата, където Карагарен чукна топката и я нагласи върху левачката на Н`Дайе - 2:0.
Всичко ли бе решено? Не!
В 82-а минута дунавци направиха глупав фаул точно върху границата на наказателното поле, Минчев прехвърли стената и изненада Антонов - 2:1. Ако почнем да броим ситуациите пред русенската врата, тази бе най-чистата. Обикновено вратарат на „Дунавв“ имаше работа само с неспирните центрирания от всички части на терена.
А те не спряха до края на залетия от дъжда терен. Беше трудно с тази канонада, но „Дунав“ оцеля. Бе по-добрият отбор, бе по-добър и от други тимове в хода на първенството, но трябваше да решава съдбата си с плейаут.
Слава богу, реши я.
„Дунав“: Антонов, Васев, Ковачев, Патев, Попадийн, Станоев, Димов,  Карагерен, Ндиайе, Шопов, Иса /Ненов, Лемперов, Костадинов/
„Царско село“: : Димитров, М. Петков, Марем, Хашев, Минков, П. Петков, Георгиев,  Даскалов, Диков, Минчев, Д. Петков /Василев, Кацаров/.