„Дунав“ победи с много силно първо полувреме отбора на „Витоша“ /Бистрица/ - 3:1. Ако приемем, че този мач трябва да бъде вече забравен заради идния сблъсък с „Етър“, то няма как да не хвърлим поглед върху представянето на русенските футболисти в най-зрелищния им мач през пролетта.
Мартин Луков - спаси атрактивно два много опасни удара, а после два пъти сгреши наивно при безобидни ситуации, колкото да вдигне адреналина на публиката.
Христо Попадийн - получи травма още в първата минута, но стисна зъби. Даде паса при първия гол, впечатли и с други скоростни набези по десния фланг.
Мартин Ковачев - сгреши сериозно само веднъж, нямаше вина, че само съдията Ивайло Стоянов видя негов фаул срещу Старокин с грозно измислената дузпа.
Преслав Петров - не бе играл цяла пролет и видимо бе нервен в първите минути. После се успокои и завъртя няколко много хубави центрирания след тънки пасове на Васил Шопов. След почивката допусна пробиви през левия фланг.
Диян Димов - много силен мач за капитана! Даде превъзходно подаване за втория гол. Лошото бе, че съдията му вдигна рано-рано пресилен жълт картон и го принуди да действа по-внимателно.
Юлиан Ненов - разкова от финтове и спринтове десния бек на гостите. За разлика от друг път игра по-уверено и комбинативно. Може би направи най-добрия си мач през пролетта.
Красимир Станоев - отличи се с голов пас към Васил Шопов, игра опростено, изчистено и уверено.
Исмаил Иса - умен футболист! Увличаше хитро защитниците на гостите, разхождаше ги ту вляво, ту вдясно и така освобождаваше пространства на хората зад гърба си и в центъра.
Васил Шопов - прави му чест, че въпреки почти сигурната му раздяла с „Дунав“ дава всичко за отбора. Български халфове с неговия прочит на играта днес няма. В негово лице „Дунав“ ще загуби половината от класата си. Крайно време е националният селекционер Петър Хубчев да го забележи.
Бирсент Карагарен - друг много важен футболист! Вкара великолепни голове, можеше да се разпише поне още веднъж. Личи си, че играе със страст и сърце.
Резервите - включването на Михаил Милчев и Карлос Джатоба не се усети. Бранимир Костадинов показа активност и направи два-три хубави пробива.