„Дунав“ победи „Витоша“ /Бистрица/ с 3:1 в баражен мач реванш и с общ резултат 4:1 елиминира първия си съперник в преките дуели за оцеляване в Първа лига. Футболистите на русенския отбор си свършиха работата още през първото полувреме, когато вкараха 3 майсторски попадения. Головете можеха да бъдат много повече, ала вратарят на гостите извади невероятен късмет. Веднъж и напречната греда го спаси след много бърза акция и красив удар на Исмаил Иса с глава.
Резултатът бе открит в 22-а минута, а архитектът на атаката бе човекът отбор Васил Шопов. Той намери с брилянтно подаване Христо Попадийн, десният бек центрира от фланга и съобразителният Бирсент Карагарен стреля след бърза обработка на топката.
Само осем минути по-късно Карагарен покачи на 2:0. Тогава капитанът Диян Димов копна хитро топката зад защитата и изведе нападателя сам срещу вратаря Николай Георгиев, а Бирсент го отчая с технично прехвърляне.
В 41-а минута се разписа и Васил Шопов. Халфовата линия пресира съперника, отне топката и тя попадна в Красимир Станоев, който мигновено я препрати по земя към Шопов. Играч номер 1 на русенския тим пусна с финес кълбото покрай вратаря и даде комфортен аванс на отбора си - 3:0.
Тази преднина обаче като че ли бе на път да стори лоша услуга на русенския отбор. Момчетата на старши треньора Малин Орачев рязко свалиха темпото през второто полувреме и предпочитаха основно да разиграват топката. Може би бе уместен ход за съхраняване на силите преди следващите мачове, но пък тимът допусна глупави грешки в средата на терена и в отбрана. При това след 60-а минута остана с човек повече, тъй като Румен Гьонов бе изгонен заради втори жълт картон. Така се стигна до 84-а минута, в която само съдията Ивайло Стоянов видя фаул на Мартин Ковачев срещу Орлин Старокин. Много спорната /меко казано/ дузпа бе вкарана от Стефан Христов.
Победата и то с много добра игра, вдъхва големи надежди, но това не е всичко. Битката ще продължи още в четвъртък, когато „Дунав“ ще бъде домакин на победителя от приключилия късно снощи бараж между „Пирин“ и „Етър“. Мачът ще е от 20 часа.
Реваншът - в Благоевград или Велико Търново, ще е на 21 май от 20.30 часа.
„Дунав“: Луков, Попадийн /Костадинов-76/, Ковачев, Петров, Патев /Милчев-77/, Димов /Джатоба-74/, Ненов, Станоев, Иса Шопов, Карагарен.
„Витоша“: Георгиев; Гьонов, Бонев, Г. Ангелов, Гочев, Котев, Стоянов /Цанков-46/, Кочилов, Д. Пеев /Садула-70/, Кутев /Старокин-80/, Ст. Христов.