„Дунав“ победи с колеблива игра „Витоша“ в Бистрица с 1:0 в първия мач от баражите за оставане в Първа лига. Успехът, особено на чужд терен, е голяма крачка към елиминиране на съперника.
Русенските футболисти проспаха неочаквано плахо първите 20 минути, сякаш бяха излезли за мач срещу някой гранд от Западна Европа. После отборът се поуспокои, заработи с повече самочувствие, изнесе играта в по-предни позиции, създаде и възможност за гол. Ударът на Петър Патев обаче прати топката в лявата греда.
Дунавци поведоха почти веднага след почивката. Центриране отдясно намери Исмаил Иса, който се пребори за топката и с малко късмет я върна към връхлитащия Карагарен. Нападателят стреля веднага и с шут от няколко метра я прати в мрежата. Малко по-късно Васил Шопов можеше да покачи на 2:0, след като излезе сам срещу вратата, но Николай Георгиев отби удара.
И нататък „Дунав“ пак заигра на приливи и отливи. Отборът се поразкъса, позволи на съперника да завърти няколко последователни корнера, изпусна и капитана Даниел Пеев, който бе изведен в коридор сам срещу Луков. Петър Патев обаче направи страхотен спринт, догони халфа на „Витоша“ и с шпагат спря почти сигурното изравняване.
Реваншът в Русе ще е на 14 май /понеделник/ от 17.30 часа. С помощта на публиката си, каквато „Витоша“ няма, умна и събрана игра без никакво подценяване „Дунав“ би трябвало да отстрани „Витоша“ и да очаква следващото препятствие. А то е победителят от дуела „Етър“-“Пирин“.
„Витоша“: Георгиев, Кочилов, Цанков, Бонев, Гочев, Кутев /Садула-85/, Ангелов, Старокин /Амзин-84/, Пеев, Котев, Христов.
„Дунав“: Луков, Лемперов /Милчев-78/, Ковачев, Васев, Патев, Димов, Карагарен /Джатоба-83/, Станоев, Иса, Шопов, Ненов /Костадинов-68/.