Футболистите на „Дунав“ победиха „Ботев“ /Гълъбово/ с 3:1 в първата за годината контролна среща. Мачът се игра на изкуствен терен в Царева ливада. Час преди двубоя игрището бе в сняг, но домакините изкараха три машини и бързо го почистиха.
Първото полувреме завърши при 2:0 за русенския отбор. Първото попадение дойде след пробив отляво на Юлиан Ненов, който изведе Бранимир Костадинов на добра позиция. Бранимир бе точен с удар в далечния ъгъл.
Самият Ненов покачи на 2:0 след солов рейд по фланга и техничен шут.
След почивката ботевци намалиха след центриране и разбъркване пред русенската врата.
Автор на третия гол стана бразилецът Карлос Едуардо Жатоба. Димитър Георгиев овладя топката й я предостави на Корлос, който стреля успешно през купа от играчи.
Старши треньорът на „Дунав“ Малин Орачев започна мача с интересен състав. Титулярът от есента на 2016 година Мартин Луков застана в рамката, а Красимир Станоев записа първия си мач от няколко месеца. Както е известно, той се възстановява дълго след операция на коляното.
В стартовия състав излезе и юношата Сонер Хюсеин и се стара доста.
Завърналият се за трети път в отбора Мартин Ковачев действаше в центъра на защитата с Петър Патев.
Интригата бе как ще се представи дошлият на проби сърбин Александър Митрович. Халфът потича доста, личеше си, че се старае да търси топката, не се криеше, но завършващият му пас куцаше.
В събота отборът ни заминава на лагер в Турция. Футболистите ще пътуват първо с автобус до Истанбул, а в 22.30 часа ще излетят със самолет към Анталия.
„Дунав“: Луков, Попадийн, Ковачев, Патев, Петров, Димов, Станоев, Митрович, Ненов, Костадинов, Хюсеин /Антонов, Начев, Васев, Ларин, Милчев, Едуардо, Георгиев, Карагарен, Ленков, Хасан, Шопов/.