Мач с две лица донесе на „Дунав“ загуба с 0:3 в София срещу ЦСКА.
Ако сложим на везните играта и положенията през първото полувреме, дълго щяхме да се чудим кой отбор държи първото място в групата и кой се бори да избяга от дъното. „Дунав“ създаде по-чистите ситуации пред вратата на съперника, а и по всички други футболни параграфи въобще не стоеше по-долу от правещия забележителна победна серия съперник. Да не говорим за двете невероятни атаки, при които Черниаускас можеше да извади топката от мрежата. В първия случай литовецът спаси по чудо удар по земя на Божидар Васев, а после може да благодари само на нечувания късмет, помогнал му да опази вратата си при изстрел на Васил Шопов. Халфът направи всичко по прекрасен начин, остави зад себе си с изкусен финт централните защитници на ЦСКА, излезе сам срещу вратаря, но ударът му с външен фалц прати топката на педя от лявата греда.
Какво би станало, ако „Дунав“ бе повел? Най-малкото щеше да е напълно заслужено! А как ли се би развил мачът?...
Да, но футболът, както гласи едно от най-старите, но верни и заради това безсмъртни клишета, не се играе на положения, а на голове. И те дойдоха през второто полувреме в актива на ЦСКА и със съдействието на Александър Конов. Конов взе ръкавиците от Антонов, който остана в съблекалнята заради травма. И каруцата набързо се обърна.
Целият отбор на ЦСКА се изнесе напред, наложи тежка преса, започна да печели почти всяка първа топка и подложи на напрежение русенската защита. Така се стигна до двете грешки на Конов, при които резултатът като на шега стана 0:2. Лошото е, че двете почти огледални ситуации възникнаха след центрирания.
56-а минута. Топка, поднесена отдясно. Конов тръгва да я пресича, спира, връща се крачка назад, тя каца върху главата на Фернандо Каранга, който бележи с прехвърлящ удар - 0:1. 59-а минута. Центриране отляво, Конов атакува топката, тя обръща ръцете му, отива зад гърба му и пада този път върху главата на Бодуров - 0:2.
За третия гол на Тиаго Родригес трудно може да се прецени кой има вина - зле построената стена, вратарят, или просто Родригес нямаше как да сбърка с този убийствен удар.
Да се хвърля изцяло вината на двама-трима души, няма да е правилно. Видя се обаче нещо важно и то не за първи път през този сезон - че „Дунав“ прави по едно добро полувреме на мач - веднъж първо, друг път второ. Никога дотук нямаме двубой, изведен от начало до края със силна и постоянна игра. Освен това остана впечатление, че отборът позагуби след почивката физическата си енергия и прие играта пред вратата на Конов. А когато мачът тръгне да върви на една врата,  резултатът обикновено е ясен.
В следващия си двубой на 30 септември дунавци ще се върнат у дома с двубой срещу „Пирин“. Мачът ще започне от 20 часа.
ЦСКА: Черниаускас, Недялков, Чорбаджийски, Бодуров,  Рубен Пинто, Меркадо, Каранга, Манолев, Малинов, Тиаго, Дюлгеров /Лое, Десподов, Кубемба/.
„Дунав“: Антонов, Патев, Марем, Ларин, Милчев, Димов, Васев, Ненов, Карагарен, Шопов, Будинов /Конов, Карлос Едуардо, Костадинов/.
Други резултати: „Славия“-“Витоша“ /Бистрица/ - 4:0, „Пирин“-“Верея“ - 1:2, „Черно море“-“Етър“ - 0:0.
Ето как изглежда таблицата преди последните мачове от кръга: вчера - „Ботев“ /Пд/-“Локо“ /Пд/, „Септември“-“Лудогорец“, днес-“Берое“-“Левски“.