Футболистите на „Дунав“ до 19 години завършиха 1:1 като гости на „Локомотив“ /Пд/ в мач за първенство на Елитната юношеска лига.
Домакините поведоха с гол от дузпа в 32-а минута, реализирана от Мариян Тонев. Момчетата на треньора Цветомир Младенов изравниха след почивката с попадение на Стефан Стоянов, а бяха на път и да стигнат до победата. Те също получиха право да изпълнят наказателен удар, но вратарят на пловдивчани Венцислав Янков спря изстрела на Георги Горанов.
„Не съм доволен. В интерес на истината няма какво толкова да искам от моите футболисти, защото мачът се игра на безобразен терен. Не може да се опише. И да не съм чул повече някой да се оплаква, че посрещаме гостите си в Русе на лошо игрище“, коментира Цветомир Младенов.
„Дунав“: Борислав Начев, Стефан Стоянов, Кристиян Парашкевов, Цветелин Иванов, Валентино Макавеев, Томислав Бучков, Мерт Хасан, Константин Цветанов, Ивайло Димитров, Благовест Ленков, Георги Горанов /Павел Петков, Кристиян Райчев, Димитър Илиев/.