„Реал“ /Мадрид/ победи „Манчестър Юнайтед“ с 2:0 на стадион „Филип Втори“ в Скопие и спечели Суперкупата на Европа. Кралският клуб ясно показа кой е новият футболен крал на континента - тимът на Зинедин Зидан бе по-добър през целия мач, можеше да запише и по-изразителен успех, но накрая поотпадна физически и без малко да допусне изравняване.
„Белият балет“ поведе със спорен гол на Каземиро. Бразилецът пое топката след подаване на Карбахал в положение на засада. Иско направи 2:0 в 52-а минута след технично двойно подаване с Гарет Бейл. Бейл можеше да довърши слабите англичани. При този резултат той остана сам срещу вратаря, стреля много мощно, но топката се отби от напречна греда. Малко по-късно новата покупка на манчестърци Лукаку върна едно попадение.
Голът на Каземиро позволи на Жозе Моуриньо да развърже наново хапливия си език. Той се нахвърли върху съдиите и върху сънародника си Роналдо, който влязъл като резерва, за да проси фаулове.
„Реал“ все пак е много голям отбор“, призна с половин уста бившият наставник на тима и сегашен мениджър на „Манчестър Юнайтед“.
Той обаче трябва да се позасрами, че поне до 60-а минута отборът му бе надигран тотално. Испанците просто му скриха топката.
„Спечелихме заслужено. Не искам да коментирам съдиите“, каза старши треньорът на „Реал“ Зинедин Зидан.
„Реал“: Навас; Карвахал, Варан, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос; Бейл (74-Асенсио), Бензема (83-Кристиано), Иско (74-Васкес).
Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Линдельоф, Смолинг, Дармиан, Валенсия, Матич, Ерера (56-Фелайни), Погба, Лингард (46-Рашфорд); Мхитарян, Лукаку.