Старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов изрази съжаление, че отборът му не успя да реализира доста добрите си положения. Той отчете и факта, че момчетата останаха през последните минути с човек по-малко.
Това евроучастие е безценен опит за нас след 42 години извън евротурнирите. Липсата на опит, на късмет, а и може би и класата решиха крайния изход от двубоя. Имахме поне 4-5 положения, така беше и в Павлодар. При това мачът се разви много лошо. Вкараха ни гол с първото центриране от статично положение. После имахме чисти ситуации за гол, но така и не можахме да се върнем в мача. Не се получи и след почивката Може би и липсата на класа си каза думата. Не мисля, че отпадането от Лига Европа ще повлияе отрицателно на нашия отбор. Сега ще се концентрираме върху шампионата и ще покажем лицето си от миналата година, заяви Великов на пресконференцията след мача.