Лекоатлетите на СКЛА „Дунав“ се отчетоха с общо 13 медала на държавното първенство за мъже, жени, юноши и девойки под 16 години. В последния ден от шампионата дунавци прибавиха към актива си още 4 отличия. Равносметката в синьо и бяло показва 1 титла, 6 сребърни отличия и общо толкова бронзови.
Стоян Владков финишира втори при мъжете в бягането на 5000 метра. Сребро в най-тежката дисциплина - десетобоя, спечели и Васил Власов. Михаела Петкова завърши с трети резултат надпреварата на хвърляне на копие при жените. Мерлин Ангелова завоюва бронзово отличие в девическия шампионат на копиехвъргачките под 16 години.
„Поздравявам всички наши медалисти, но специалните ми благодарности ще са за треньорите Маринела Христова, Нивянка Петрова, Марин Дончев, Димитър Петров, Борислав Иванов, Станислав Ламбев. Всички свършиха много добра работа. Надявам се, че след разширяването и подобряването на лекоатлетическата база в Русе ще можем да се похвалим с още медали „, заяви пред „Утро“ президентът на СКЛА „Дунав“ Евгени Игнатов.