Григор Димитров признава, че не започна сезона на червени кортове по най-добрия начин. Но на турнира от серията "Мастърс 1000" в Мадрид показва какво може и на тази настилка, предаде "24 часа".

Българската звезда в тениса се класира за третия кръг в испанската столица след 6:3, 7:5 с Иво Карлович. 38-годишният хърватин с ръст 211 см е истинска машина за сервис и рекордьор по асове. След труден първи гейм, в който се спаси благодарение на заработилия отлично начален удар, Димитров не показа слабости в играта си. Нещо повече - за пореден път напомни за невероятната си техника и направи невероятни изпълнения при минаващи удари.

Съперник на Григор в четвъртък около 19 ч българско време ще бъде 9-ият в световната ранглиста Доминик Тим. Австриецът и талантът от Хасково имат по една победа в мачовете помежду си, като Димитров го отстрани в началото на сезона в Бризбейн, където стана шампион.