Биляна Дудова също стигна финал на европейското в Нови Сад. В кат. до 55 кг тя ще спори по-късно днес с Катерина Янушкевич (Беларус), от която има загуба на "Дан Колов".

Дудова изигра инфарктна полуфинална битка срещу азерката Колесник, водена от българския треньор Симеон Щерев. Българката губеше с 0:8, но 13 сек преди края успя да направи обрат и резултатът се изравни - 10:10. В последните 5 секунди нашето момиче атакува и успя да вземе победните две точки за 12:10.

Преди това националката се справи за по-малко от минута с белорускинята Мерима Калетин - технически туш с 10:0.

Това е трети финал за националите, след тези на Тайбе Юсеин и Борислав Новачков, които останаха със сребро.

Другите ни представители отпаднаха.

Дебютантът Димитър Иванов (61) излезе на тепиха въпреки тъжната вест, която научи преди схватките, че неговият баща е починал. Националът спечели първата среща категорично с технически туш 10:0 срещу сърбина Таричич, а на четвъртфиналите загуби от арменеца Франгулян с 2:13. Съперникът му падна в следващата срещи, а веднага след нея Димитър си отпътува за България, изпратен от почетния председател на федерацията Валентин Йорданов и настоящия президент Христо Маринов.

Другият ни представител в свободния стил днес Светослав Димитров (74) започна с успех срещу Евгени Недялко (Молдова) с 5:1, но претърпя поражение от грузинеца Кенчадзе с 4:15 и приключи участието си.

При жените в тежка категория до 75 кг Габриела Пейчева бе туширана на старта от естонката Ер Майе.