За втори път в историята "Нефтохимик" стана шампион по волейбол при мъжете. Бургаският тим надви с 3:1 "Монтана" в препълнената до краен предел зала "Младост" и с 3:1 победи в серията грабна титлата. Сред зрителите на трибуните бе и кметът на черноморския град Димитър Николов, който изгледа мача в компанията на вицепрезидента на федерацията Любо Ганев.

Воденият от Петър Дочев тим дръпна сравнително лесно с 2:0 и когато изглеждаше, че лесно ще затвори мача и финала, гостите проявиха характер и намалиха до 1:2. Възпитаниците на Даниел Пеев дори поведоха с 16:13 в четвъртата част, но тогава Петър Христов, който бе в шампионския състав отпреди точно 10 години, замени Жани Желязков и това даде импулс на домакините. Тогава заработи и блокадата на "Нефтохимик", който бързо обърна резултата и подкрепян бурно от феновете, стигна до крайния успех.