"Олимпик" Лион победи с 2:1 "Бешикташ" в първия двубой от четвъртфиналите на Лига Европа. Мачът, който започна с 45-минутно закъснение заради хулигански прояви на феновете на двата тима, завърши също толкова драматично.

7 минути преди края на срещата гостите от "Бешикташ" гледаха уверено към победата, но грешки в защитата провалиха надеждите им за чист успех на чужд терен.

Силното начало на турците даде резултат с гол в 15-ата минута. След бързо изпълнен фаул Талишка подаде на Райън Бабел и холандецът вкара топката във вратата за 0:1.

В 83-ата минута неразбирателство в защитата на "Бешикташ" позволи на Корантен Толисо да поеме топката и да я чукне във вратата за 1:1.

Не бяха изминали и две минути, когато груба грешка на вратаря Фабрисио позволи на Жереми Морел да му открадне топката и да я изпрати в опразнената врата за 2:1 в полза на "Лион".

Така "Олимпик" си взе глътка въздух преди реванша в Истанбул следващия четвъртък.