"Олимпиакос" и "Бешикташ" направиха 1:1 в първи мач от 1/8-финалите в Лига Европа. Домакините от Гърция заложиха на доста предпазлива тактика и приемаха играта в своята половина почти през целия мач, разчитайки на контраатаки. Въпреки това в 36-та минута отборът от Пирея откри резултата, след като Естебан Камбиасо беше точен с глава.

След почивката гостите натиснаха сериозно своя съперник и атаките не спираха. Логично в 53-та минута резултатът беше изравнен след хубав изстрел на Абубакар. До края на срещата турците можеха да направят и пълен обрат, но пропуски направиха Куарешма и Бабел.

Така в крайна сметка "Олимпиакос" и "Бешикташ" не се победиха, завършвайки 1:1 и оставиха всичко да се решава на реванша в Истанбул.