Лекоатлетите на СКЛА „Дунав“ станаха шампиони по медали на държавното първенство за всички възрастови групи в Добрич. Сметката на дунавци от стартовете в зала „Добротица“ са 10 златни, 3 сребърни и 1 бронзово отличие.
Симона Миланова спечели титли при жените на 1500 и 3000 метра, а Живко Стоянов бе най-бърз при мъжете на 400.
Стоян Владков завоюва бронз на 1500 и 3000 метра, Александра Рибарова-Димитрова остана трета на овчарски скок, Васил Власов завърши втори в многобоя.
Михаела Петкова стана шампионка на гюле при девойките под 20 години, Ангел Николаев се пребори за титлата при седмобойците, Иво Стоянов бе най-добър в сектора за скок дължина.
„Постигнахме голям успех. Благодаря на треньорите Марин Дончев, Маринела Маринова, Нивянка Петрова, Борислав Иванов и Димитър Петров. Специално искам да поздравя Димитър Петров, който разби хегемонията на Бургас в овчарския скок“, каза пред „Утро“ президентът на СКЛА „Дунав“ Евгени Игнатов.
Медал при мъжете спечели спринтьорът на „Локомотив“ /Русе/ Георги Ганчев. Той завърши трети на 60 метра след шампиона Денис Димитров и Силян Георгиев.
Клуб „Русе Кар Моторспорт“ с треньор Елеонора Гурбанова завоюва втори бронз. След третото място на Таня Кадиева на гюле на стълбичката на победителите стъпи и Ясна Петрова, която финишира трета на 1500 метра в старта на момичетата под 16 години.