Плувецът Антъни Иванов бе избран за най-добър млад спортист на България за 2016-а година в анкета, организирана от специализирания сайт за спорт при подрастващите http://www.viasport.bg/.

Втората позиция остана за състезателката по шорттрек Катрин Маноилова. Ангел Кодинов, състезател по кану-каяк е трети.

Победителят бе награден лично от спортния министър в оставка Красен Кралев. Той получи също така стилен ръчен часовник, както и парична сума, предоставена от Асоциацията на българските плувци.

През изминалата година Антъни спечели сребърен медал на 200 метра бътерфлай на европейското първенство за младежи в Унгария, участва на полуфинал на европейското за мъже в Лондон и записа 15-о място на световното първенство в малък басейн в Канада.