„Дунав“ победи с 1:0 „Локомотив“ Горна Оряховица на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 17-ия кръг на Първа лига.

Гостите бяха по-активни в първите минути и дори стигнаха до 3 поредни ъглови удара до дунавската врата, при които обаче не създадоха опасност за Мартин Луков.

За сметка на това контраатака поведена от Самир Аясс, изведе Антон Огнянов в добра позиция отляво в 8-ата минута, но ударът му, както и добавката на Аясс бяха отразени от Николай Банков. Веднага след това и на Луков се наложи да се намесва след удар на Любомир Генчев.

Дунавци постепенно овладяха инициативата и организираха нови опасни атаки, като Юлиан Ненов, Мирослав Буденов и Васил Шопов пропуснаха да намерят целта от добри ситуации, а изстрел на Антон Огнянов от пряк свободен удар бе избит с мъка от Банков. В 33-ата минута пък русенският тим имаше претенции за дузпа, след като Васил Шопов бе задържан в наказателното поле на гостите, но главният рефер Драгомир Драганов не отсъди нарушение.

„Драконите“ продължиха да са по-активният отбор и след почивката. Мирослав Будинов, Васил Шопов и Юлиан Ненов създадоха главоболия на противниковата отбрана. Банков дори се наложи да се намесва след опасен удар на Шопов, за да опази вратата си суха.

Той обаче бе безпомощен в 72-ата минута, когато Бранимир Костадинов засече с глава центриране на Диян Димов и прати топката в мрежата за 1:0.

След това гостите опитаха да хвърлят повече усилия в атака, но така и не отправиха точен удар в русенската врата. За сметка на това Антон Огнянов бе близо до втори дунавски гол, но Банков отрази изстрела му.

В следващия кръг на Първа лига русенският тим гостува на „Черно море“ Варна в Каварна на 11 декември, неделя, от 17:30 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Самир Аясс (70 мин. - Нуриддин Давронов), Юлиан Ненов (59 мин. - Бранимир Костадинов), Антон Огнянов, Васил Шопов, Мирослав Будинов (89 мин. - Светослав Читаков).

„Локомотив“ Горна Оряховица: Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Атанас Фиданин, Юлис Обаме – Ндонг, Игор Джоман (85 мин. - Димо Атанасов), Мохамед Бен Отман (64 мин. - Стефан Цонков), Матиас Курьор, Любомир Генчев, Цветан Генков (74 мин. - Манибу Рахави Кифует), Венцислав Керчев.