Отборът на Левски регистрира първата си загуба от началото на сезона в Първа професионална лига.
В двубой от 15-ия кръг на шампионата, на стадион „Георги Аспарухов" „сините" загубиха като домакини от Локомотив (Пловдив) с 1:2.
Левски излезе напред в резултата в 19-ата минута на мача, след като вратарят на Локомотив Ясин Ел Каруби си вкара автогол при опит да избие топката след ъглов удар.
В 26-ата минута Локомотив изравни. Веселин Марчев изненада с удар от 30-ина метра вратаря на Левски Боян Йоргачевич.
В 78-ата минута на мача се стигна до дузпа за Локомотив, която бе реализирана от Мартин Камбуров за крайното 2:1.
Въпреки игровото си превъзходство почти през целия мач Левски така и не успя да стигне поне до точка в двубоя.