„Дунав“ изигра добър мач срещу „Левски“, но шансът не бе с русенския отбор и той отстъпи с 0:2 на стадион „Георги Аспарухов“. Нещо повече - момчетата на старши треньора Веселин Великов предложиха през първото полувреме по-стойностен футбол, а и създадоха повече положения. „Левски“ имаше само едно и то от нищото, но го реализира. Прохазка стреля в 22-а минута, топката рикошира в крак на защитник и тръгна към непокрития Георги Костадинов, който бе останал сам срещу вратата на Мартин Луков - 0:1.
По-рано дунавци създадоха 4-5 ситуации пред Йоргачевич. Антон Огнянов първо стреля над гредата, а във втория случай шутира силно. За късмет на падналия Йоргачевич топката го удари в гърдите. Капитанът Диан Димов също пробва два мощни далечни шута.
„Дунав“ отново влезе по-добре в мача през второто полувреме и пак получи гол в минутите си на подем. Аниете центрира от фаул в зоната на дузпата, защитата не се ориентира при високата топка и изпусна Костадинов, който отклони кълбото с глава - 0:2. Последва период с надмощие на столичния гранд, но дунавци намериха сили да градят нови атаки. При една от тях Огнянов изведе Будинов сам срещу Йоргачевич, но вратарят излезе навреме и с тяло спря головия му изстрел.

Малко преди края на мача Луков извади бомбен изстрел на Деса, при  който топката летеше малко под напречната греда.
„Левски“: Йоргачевич; Прохазка, Пиргов, А. Александров, Минев; Де Ноойер, Костадинов, Нар, Краев, Аниете; Адениджи /Бурабия, Деса, Сандберг/.
„Дунав“: Луков; Джалилов, Милчев, Патев, Атанасов; Д. Димов, Раденцов; Ненов, Шопов, Огнянов; Будинов /Колев, Костадинов, Давронов/.
В другите мачове: „Локо“ /Пд/-“Пирин“ - 2:3, „Берое“-“Черно море“-0:1, „Монтана“-“Локо“ /ГО/ - 2:4, „Ботев“ /Пд/-ЦСКА - 0:0, „Славия“-“Верея“ - 3:1. Двубоят „Лудогорец“-“Нефтохимик“ се игра късно снощи.