Състезатели от всички български центрове и гости от Румъния взеха участие в 42-ия турнир по спортно ориентиране за купа „Русе“. Домакин на първите два дни от надпреварата бе Две могили, а на третия - Лесопаркът в Николово. Технически ръководител на шампионата бе националът от „Компас-Крос“ /Русе/ Ивайло Каменаров, който записа през тази година рекордно 13-о участие на световно първенство.
Представянето на „Компас-Крос“: в групата на момичетата до 12 години Десислава Бахчеванова, Гергана Стойчева и Мартина Пенчева заеха второ, четвърто и шесто място. Стефан Димитров стана шампион при 12-годишните момчета, а Велина Коева и Петър Борисов - при състезателите до 14 и 18. Георги-Венцислав Пенев се класира четвърти при ориентировачите до 14 години.
Студентският шампион Хюсеин Кехайов намери място в Топ 6 в елитната група при мъжете, а Емилия Андреева и Ирена Дойчинова завършиха трета и четвърта в дивизията на състезателките до 35 години.