С голове на Антон Огнянов и Мирослав Будинов „Дунав“ постигна ценна победа с 2:0 срещу „Локомотив“ /Горна Оряховица/, който играе домакинските си мачове  в Пловдив. Успехът бе трети пореден за селекцията на старши треньора Веселин Великов. С новите 3 точки дунавци събраха вече 10, което ще ги задържи на върха във временното класиране.
Русенските футболисти изиграха бледо първо полувреме и ако изключим един удар от фаул на Раденцов, почти не застрашиха локомотивската врата. Отборът се преобрази след почивката. Вдигна оборотите, бори се здраво за всяка първа топка, започна да напада по-масирано и дръзко.
Огнянов вкара фантастичен гол от фаул в 54 минута, при който вратарят Стефано Кунчев не помръдна. 12 минути по-късно Будинов нанесе втория кинжален удар, при който топката огъна ръцете на Кунчев и влетя в мрежата му.
Двата отбора си размениха няколко опасни атаки до края на мача, като дунавци можеха да поведат и с 3:0. Те всъщност вкараха трети гол чрез Юлиян Ненов, но попадението не бе зачетено заради засада.
Да припомним, че старши треньорът на „Локо“ Ангел Червенков доста самоуверено заяви в дните преди мача, че познава отлично тима на „Дунав“, знае как да го неутрализира и неговият отбор ще запише победа. Снощи гръмките закани на Червенков станаха на пух и прах, а освен грешните си прогнози специалистът вероятно дълго ще помни и как през второто полувреме бе надигран тактически от колегата си Великов.
Локомотив:  Кунчев,  Желев,  Кавдански, Керчев, Фиданин, Христов, Мечев, Трифонов, Атанасов, Смирнов, Кънев
„Дунав: Луков, Джалилов, Марем, Милчев,  Атанасов, Димов, Раденцов, Ненов, Огнянов, Шопов, Будинов /Георгиев, Колев, Патев/.