Хосеп Гуардиола започна ерата си в Манчестър Сити с трудно домакинска победа над Съндърланд. "Гражданите" надделяха с 2:1 над своите гости в двубой от първи кръг на Висшата лига на Англия. Серхио Агуеро бе точен от дузпа, а Пади Макнеър си вкара автогол, с който донесе победата на Сити. Джърмейн Дефо бе точен за гостуващия тим.

Манчестър Сити поведе още в четвъртата минута след гол от дузпа на Серхио Агуеро. Стърлинг проби отдясно и бе препънат от хвърлилия се да му попречи Аанхолт. Робърт Медли посочи бялата точка, а аржентинецът изпълни безупречно, давайки аванс на домакините.

В 71-ата минута Дефоу попари "Етихад". Борини комбинира добре с Родуел, който веднага изведе нападателя зад отбраната. Кабайеро излезе напред, но Дефоу промуши топката за 1:1.

Сити се хвърли в атака и в 87-ата минута домакините стигнаха до победно попадение след автогол на бившия играч на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър, който вкара с глава в собствената си врата след центриране на Навас.