„Дунав“ завърши 2:2 с „Лудогорец 2“ в първия си и последен домакински мач от серията с контроли. Преди началото на проверката се състоя кратка церемония по представяне на отбора.
Тежкото време в събота въобще не беше за мач. Може би по тази причина първото полувреме мина при сравнително равностойна игра и доста ниско темпо. „Дунав“ атакуваше далеч повече, докато гостите се опитваха да организират някакво подобие на контри. Напук на логиката те обаче първи стигнаха до гол. Преслав Ивелинов Петров стреля от фаул и въпреки че дистанцията до вратата бе поне 30 метра, намери мрежата. В помощ на Петров беше и неособено убедителната намеса на вратаря Мартин Луков.
„Дунав“ вдигна оборотите през второто полувреме и изравни в 64-а минута с попадение на Бранимир Костадинов, който се възползва от карамбол пред вратата на „Лудогорец“. После русенският отбор създаде още няколко положения, за да поведе с 2:1 в 82-а минута. Голът на Васил Шопов падна след истинска канонада от удари към вратата на разградчани. След няколко разменени атаки русенската защита допусна грешка и Денислав Александров изравни резултата.
Ако изключим Михаил Милчев, русенската отбрана игра в нов вариант, който старши треньорът Веселин Великов налага по принуда в последните мачове. Таджикът Джалилов действаше като десен бек, Антон Огнянов - като ляв, а партньор на Милчев в центъра на защитата бе македонецът Дарко Стоянов. Ако се изключат няколко дребни грешки, отбраната се представи нелошо.
Иначе Великов заложи на офанзивна стартова единайсеторка. Ненов и Спас Георгиев атакуваха по фланговете, помагайки и на халфовата линия, а Костадинов действаше близо до централния нападател Мирослав Будинов.
С контролите бе дотук. На 30 юли русенските футболисти ще открият участието си в Първа лига на стадиона в Разград с мач срещу „Верея“ /Стара Загора/.
„Дунав“: Луков, Джалилов, Милчев, Огнянов Стоянов, Димов, Георгиев, Раденцов, Будинов, Костадинов, Ненов /Александров, Атанасов, Марем, Читаков, Шопов, Иванов, Здравчев, Митев, Петков, Колев/.
„Лудогорец 2“: Наумов, Попадиин, Григоров, Альошев, Преслав Ив. Петров, Олег Димитров, Георгиев, Нетов, Кр. Димитров, Шоколаров, Чунчуков /Симеонов, Преслав Петров, Карачоров, Цвятков, Александров, Любомиров, Кирилов, Клементов/.