Цветана Пиронкова започна с победа в основната схема на WTA турнира в Бирмингам. Тя надигра 42-ата в света Леся Цуренко с 6:4, 6:2. Това е четвърти пореден успех в надпреварата за българката, която тръгна от квалификациите.

В първия сет Пиронкова проби на нула, за да поведе 2:0. При 4:1 в нейна полза обаче тя допусна спад. Българката загуби три поредни гейма, в които взе общо три точки. Пиронкова направи нова серия от два гейма и спечели с 6:4.

Цуренко започна добре втората част и проби в първия гейм, но радостта й бе кратка. Пиронкова пак направи силна серия и много убедително поведе 4:1. До края първата ракета на България не срещна никакви затруднения

Така Пиронкова печели 80 точки за световната ранглиста и защити постижението си от миналата година в надпреварата.

Следващата й опонентка ще бъде определена в мача на четвъртата поставена Белинда Бенчич и Ирина-Камелия Бегу.