Лекоатлетката на „Локомотив“ /Русе/ Инна Ефтимова финишира втора във финалното бягане на 100 метра при участието си на международния турнир за мъже и жени „Самарско знаме“ в Стара Загора. Инна спря хронометрите на 11,46 секунди, а победителката от Бахрейн Хаджер Саад даде 11,42. Другата спринтьорка на „Локо“ - Радостина Стоянова, се класира седма с време далеч от европейските и световни стандарти - 12,46.
Изводът от българското участие в турнира е, че нашите лекоатлети, с много малки изключения, са на светлинни години от най-добрите. Така например някои от мъжете в спринта на 100 метра завършиха с „дамски“ резултати в порядъка на 11 секунди. Четвъртата пък в сектора за тласкане на гюле българка постигна „уникалните“ 10,25 метра!