Лекоатлетката на „Локомотив“ /Русе/ Инна Ефтимова спечели два златни медала на международен турнир в испанския град Кастейон. Втората най-бърза българка през последните няколко години след Ивет Лалова бе убедителна в полуфиналното бягане на 100 метра - 11,28 секунди. Само 55 минути след този старт Инна участва във финала. Тя надбяга конкурентките си с 11,37, следвана от испанките Бианка Меркадо /11,87/ и Изабел Андрес /11,98/.
Малко по-късно Ефтимова бяга и във финала на 200 метра. Макар че умората си каза думата, Ефтимова извоюва втора титла с 23,61 секунди. Варненката Йорданка Иванова завърши втора.
Бившият лекоатлет на „Локомотив“ /Русе/ Денис Димитров спечели финала при мъжете на 100 метра с 10,37 секунди.