Футболистите на „Дунав“ оставиха „Б“ група зад гърба си с 0:0 срещу „Спартак“ /Плевен/ в последен мач от първенството на втория ешелон. Двубоят бе от изключително значение за домакините, които трябваше да стигнат до задължителна победа, за да оцелеят в дивизията. „Дунав“ игра за едната чест и показа на цяла България, че феърплеят е над всичко.
След равностойно първо полувреме домакините се опитаха да натиснат, но можеха да получат и гол на контри с открили се добри положения пред Будинов, Ненов и Костадинов. Преди почивката Ивайло Раденцов уцели гредата на плевенската врата.
Кулминацията беше в 72-а минута, когато съдията Ивайло Стоянов-Сватбата даде дузпа за „Спартак“. Тогава Мартин Ковачев стигна пръв до топката и я изчисти, но плевенски играч симулира, че бил фаулиран. Вратарят Мартин Луков отрази обаче удара на Григор Долапчиев и хвърли в отчаяние малкото публика на домакините.
„Дунав“: Луков, Петков, Ковачев, Атанасов, Милчев, Димов, Здравчев /Ненов-59/, Раденцов /Патев-79/, Будинов, Читаков /Костадинов.-46/, Колев.
„Спартак“: Пантев, Дяков, Георгиев, Радев, Гаров /Кр. Иванов-84/, Тодоров, Мицански /В. Иванов-65/, Антонов, Иво Иванов, Д. Васев /Михайлов-90/, Долапчиев.
В другите мачове от последния кръг: „Септември“ /Симитри/-“Ботев“ /Гълъбово/-0:1, „Поморие“-“Локомотив“ /ГО/-1:1, „Созопол“-“Оборище“ /Панагюрище/-1:0, „Нефтохимик“-“Банско“-2:0, „Литекс 2“-“Локомотив“ /Мездра/-2:1, „Лудогорец 2“-“Добруджа“-1:2, „Верея“ /Стара Загора/-“Пирин“ /Разлог/-3:0.
Баражът за втората квота към „А“ група между „Поморие“ и „Монтана“ ще се играе на 4 юни от 19 часа на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора. Мачът ще бъде излъчен по „Диема Спорт“.