Стан Вавринка продължава защитата на титлата си на „Ролан Гарос”. В мач от осминафиналите на втория за годината турнир от Големия Шлем, швейцарецът победи трудно в четири сета Виктор Троицки от Сърбия, в отделните части 7-5, 6-7 (7), 6-3 и 6-2.

Въпреки че загуби втория сет след тайбрек, Вавринка игра стабилно като записа цели 67 печеливши удара срещу 38 за сърбина, който в първия кръг елиминира Григор Димитров. Шампионът от миналата година имаше предимство при началния си удар, забивайки 19 аса срещу 9 за неговия съперник.

На четвъртфиналите поставеният под номер 3 в основната схема ще срещне 55-ия в света Алберт Рамос от Испания, който победи изненадващо канадеца Милош Раонич с 6-2, 6-4, 6-4.