„Сините феи“ победиха „Нефтохимик 2010“ със 74:69 (19:18, 20:9, 17:24, 18:18) в първия мач от серията, която решава третото и четвъртото място в крайното класиране на баскетболното първенство при жените за сезон 2015/2016. Двубоят се игра в залата в квартал „Здравец“ в Русе.
Домакините започнаха по-добре срещата и в петата минута водеха вече с 11 точки за 15:4. В края на първата част обаче бургазлийки бяха по-концентрирани и се доближиха само на 1 точка зад дунавки за 19:18.
След това все пак шампионките през последните 4 години се поокопитиха и отново дръпнаха с двуцифрен аванс. На полувремето таблото показваше 39:27 в тяхна полза.
След подновяването на играта срещата продължи при подобен сценарий, но 10 минути преди края гостите намалиха изоставането си до само 5 точки за 56:51.
Все пак финалната сирена дойде при 74:69 за русенския състав.
На-резултатна за „сините феи“ бе Цветомира Шаренкапова с 22 точки. Деляна Коева добави 16 точки, а Биляна Степанович – 14.
За гостите Олена Самбурска вкара 18 точки, Олга Мазниченко се отчете с 14 т., а Мария Желязкова с 13.
В следващия мач от серията дунавки гостуват в Бургас на 25 април, понеделник, от 20 ч.