Григор Димитров не успя да се класира на финал в Делрей Бий (Флорида), след като бе разбит от Раджийв Рам с 4:6, 3:6, съобщава Gol.bg.

Гришо изигра най-слабият си мач в турнира и не успя по никакъв начин да се противопостави на играта на представителя на домакините.

За последно Григор игра за титла през януари, когато загуби от Виктор Троицки в Сидни.

Другият финалист в Делрей Бийч ще бъде определен между Хуан Мартин Дел Потро и Сам Куери.
Рам очевидно е неудобен съперник за Гришо, след като записа четвърта победа от четири мача между двамата и така 89-ият в световната ранглиста стигна финал след час и 13 минути игра.

За Григор Димитров това беше втори полуфинал в турнир от АТР от началото на сезона. През януари българинът достигна до тази фаза и в Сидни, където в последствие отстъпи в двубоя за трофея пред Виктор Троицки.
Все пак българинът напуска турнира с 90 точки за ранглистата, както и чек за 25 000 долара.